FK Csikszereda – AFC Dunărea Călărași : 1 -2

6 luni ago Pîrloagă Marian Comentariile sunt închise pentru FK Csikszereda – AFC Dunărea Călărași : 1 -2

În al 4 -lea meci din play-off-ul Ligii a 2-a, luni 19 aprilie AFC Dunărea Călărași s-a deplasat la Miercurea Ciuc, unde a evoluat cu  FK Csikszereda.  Dunărea Călărași a obținut victoriaiar partida de la Miercurea Ciuc s-a încheiat 1:2 pentru Dunărea. Primul gol a fost marcat de Dunărea Călărași, în minutul 18, prin Cristian Bud. Egalarea s-a petrecut în minutul 63, prin Claudiu Apro. Golul victoriei a fost marcat în minutul 78 prin Bogdan Șandru. Dunărea învinge a doua oară pe cei de la  Csikszereda, după victoria din etapa a 19-a a sezonului regulat (1:0). În urma acestui rezultat, Dunărea Călărași rămâne lângă CS Mioveni/ după aceasta fiind clasate Csikszereda și ASU Poli Timișoara.  Pe 26 aprilie 2021, ora 17:30 Dunărea Călărași joacă acasă, cu Universitatea Craiova .