Dunărea Călărași ajunge pe primul loc după doar 2 etape…

2 săptămâni ago Pîrloagă Marian Comentariile sunt închise pentru Dunărea Călărași ajunge pe primul loc după doar 2 etape…

Debutul competițional pentru Dunărea Călăraşi este promițător unor victorii, în noul sezon al ligii a 2-a. După 2 runde sportivii antrenați de Cristian Pustai  se află pe primul loc cu punctaj maxim, golaveraj pozitiv, 4-0. Sâmbătă, la Călăraşi, ei au învins Fotbal Comuna Recea, cu scorul 3-0. Au marcat Alex. Ciucur (min. 25) şi M. Calu (50, 60).

Viitoarea noastră adversară U Craiova a remizat la Miercurea Ciuc, scor 1-1 cu AFK Csikszereda. Miercuri seară de la ora 19.30 de minute, sportivii din Olt vor juca restanţa din runda inaugurală cu bănăţenii de la Ripensia Timişoara. Astăzi echipa antrenată de  Mititelu e pe locul…14. Întâlnirea U Craiova – Dunărea e programat sâmbătă, de la ora 11.00, la Turnu Severin.

Etapa a 2-a / Rezultate

Turris Turnu Măgurele – Metaloglobus Bucureşti 2-2

Au marcat: Voinea (30), S. Pană (54) / Cl. Herea (69), Ov. Herea (80)

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia 3-1

Au marcat: Llullaku (12), Herghelegiu (18), S. Arnăutu (22) / Răduca (4)

Dunărea – Fotbal Comuna Recea 3-0

Au marcat: Alexandru Ciucur (25), Mădălin Calu (50, 68)

Farul Constanţa – Aerostar Bacău 1-0

A marcat: S. Măzărache (25)

FC Rapid – Pandurii Tg. Jiu 2-1

Au marcat: Şt. Pănoiu (28), C. Hlistei (60 – pen.) / Velcotă (33)

FK Csikszereda – U Craiova 1-1

Au marcat: Bauza (12) / Anghelina (90+4)

CSM Reşiţa – Petrolul Ploieşti 0-4

Au marcat: S. Ekollo (36), Bratu (41), Vajushi (51), Roige (52)

CS Mioveni – Gloria Buzău 0-0

Universitatea Cluj – ASU Poli Timişoara 0-1

A marcat: Popovici (70)

Viitorul Pandurii – CSM Slatina 2-1

Au marcat: A. Băican (13), A. Luduşan (90) / C. Doman (18)

Ripensia Timişoara a stat.

Clasament

1. Dunărea Călăraşi        2   2   0   0   4-0   6

2. FC Rapid                     2   2   0   0   5-2   6

3. Farul Constanţa          2   2   0   0   3-1   6

4. Concordia Chiajna      2   1   1   0   4-2   4

5. AFK Csikszereda       2   1   1   0   2-1   4

6. ASU Poli Timişoara    2   1   1   0   1-0   4

Etapa a 3-a

Sâmbătă, 12 septembrie, ora 11.00

Fotbal Comuna Recea – Viitorul Pandurii

U Craiova – Dunărea Călăraşi

Aerostar Bacău – CSM Reşiţa

Unirea Slobozia – CS Mioveni

Metaloglobus – Concordia Chiajna

Pandurii Tg. Jiu – Turris Tr. Măgurele

Sâmbătă, 12 septembrie, ora 13.00

CSM Slatina – FC Rapid

Duminică, 13 septembrie, ora 14.30

SCM Gloria Buzău – Universitatea Cluj

Luni, 14 septembrie, ora 18.00

ASU Poli Timişoara – Farul Constanţa

Marţi, 15 septembrie, ora 19.30

Petrolul Ploieşti – Ripensia Timişoara

FK Csikszereda va sta.